Dita Charanzová zvolena místopředsedkyní ALDE Party

Kongres Aliance evropských liberálů a demokratů probíhá v těchto dnech (8. – 10. 11.) v Madridu. Účastní se jej víc než tisícovka delegátů ze všech zemí Evropy. V sobotní volbě místopředsedů uspěla česká poslankyně Dita Charanzová, kterou do této funkce nominovalo hnutí ANO. 

 

„Evropské strany sdružené v ALDE spojuje zejména vize moderní liberální společnosti. To je i má představa o budoucnosti celé Evropské unie. V myšlenku společné Unie silně věřím, proto jsem přesvědčena, že ji nesmíme oslabovat tím, že se bude vzdalovat lidem. Není nutné mít na řešení každého problému jednu šablonu z Bruselu, řešme společně jen to, co je nezbytně nutné. Jako je například otázka naší bezpečnosti,“ říká Dita Charanzová a dodává: 

 

"Ráda bych viděla EU s fungujícím jednotným trhem, který nebude klást překážky byznysu a bude naopak zlepšovat život občanů. Jen silná EU nás dokáže ochránit v globálních obchodních válkách, zajistí prosperitu i pracovní místa. EU se musí naučit naplno využít výhod nových technologií a podporovat inovativní firmy. Potřebujeme Unii, která bude silným hráčem na globálním trhu, ne Unii, která se sama zaplétá do sítí přehnané byrokracie.“ 

 

ALDE Party sdružuje víc než 60 politických stran z celé Evropy, mezi nimi také Hnutí ANO. Předsedá ji holandský poslanec EP Hans van Baalen, předsedou frakce ALDE v Evropském parlamentu je Guy Verhofstadt. Celkem sedm současných premiérů zemí EU je právě z některé stran sdružených pod hlavičkou ALDE Party. Aliance vznikla již v roce 1993, pod současným názvem ALDE Party působí od roku 2012.