Evropského Oscara si již podruhé odnáší Dita Charanzová

Dnes (1. 12.) večer byly rozdány evropské Oscary. Dva z nich poputují také do České republiky. Za svoje aktivity v oblasti vnitřního trhu a ochranu spotřebitele si ji odnesla Dita Charanzová.

„Ceny si samozřejmě ohromně vážím. Je to již druhá MEP Award, kterou jsem obdržela, byť zatím pouze virtuálně. Celý ceremoniál probíhal kvůli pandemii letos online a právě tato pandemie je i pro jednotný trh zatěžkávací zkouškou. Jsem ráda, že dnešní cenou kolegové ocenily moje snahy odstraňovat přetrvávající překážky na vnitřním trhu, nejen v tradičním offline prostředí, ale čím dál tím více i online. Vážím si toho a beru to jako závazek i do dalších let. Jsem ráda, že druhá cena patří kolegyni Martině Dlabajové, moc jí tímto gratuluji“

Mezi aktivitami Dity Charanzové zdůrazněné u její nominace bylo například zlevnění cen volání v rámci EU od května 2018, systém včasného varování pomocí SMS, zlepšení systému tísňových linek nebo nároku každého Evropana na připojení k internetu. Krom všech těchto zcela konkrétních opatření Dita Charanzová byla podepsána i pod prací EP na zajištění volného toku dat EU. Nyní má na stole klíčový balík opatření nazvaný akt o digitálních službách (Digital Services Act)," dodává místopředsedkyně Evropského parlamentuDita Charanzová. Ta svého prvního „evropského Oscara“ obdržela za aktivity v oblasti zahraniční politiky.